730 332 383

BABYCHECK-1 WB® pytania i odpowiedzi

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jak działa test ciążowy BABYCHECK-1 WB®

Kiedy kobieta zajdzie w ciążę, jej ciało zaczyna produkować hormon – ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG), która uwalnia się do krwi, gdzie jej stężenie wzrasta wraz z upływem czasu. Test ciążowy BABYCHECK-1® WB wykrywa hormon hCG w krwi pełnej. Test BABYCHECK-1® WB wykorzystuje specyficzną parę przeciwciał wykrywających hormon hCG w krwi pełnej, gdy poziom hormonu wynosi co najmniej 25 IU/L (zgodnie z wartością referencyjną WHO*).
*Światowa Organizacja Zdrowia

2. Kiedy należy wykonać test?

Test ciążowy BABYCHECK-1® WB można zastosować o każdej porze dnia i nocy. Test BABYCHECK-1® WB może wykryć ciążę wcześniej niż klasyczny test wykonywany z moczu, ponieważ hormon hCG wytwarzany w łożysku jest najpierw uwalniany do krwiobiegu, a następnie do moczu. W związku z tym nie ma ograniczeń, jak w przypadku konieczności wykonania badania z pierwszej, porannej próbki moczu w celu zwiększenia prawdopodobieństwa wykrycia wczesnej ciąży.

3. Czy wynik testu może być nieprawidłowy?

Jeżeli wszystkie wskazówki użytkowania testu są skrupulatnie przestrzegane, wynik badania jest wiarygodny. Nieprawidłowy wynik może być rezultatem użycia testu BABYCHECK-1® WB, który uległ zawilgoceniu bądź użycia do badania nieprawidłowej objętości krwi. Dołączona do zestawu pipeta pozwala na precyzyjne pobranie i dozowanie wymaganej objętości krwi. Niektóre leki zawierające hCG lub stosowane w połączeniu z hCG (takie jak Pregnyl, Porfasi, Pergonal) i rzadkie schorzenia medyczne mogą prowadzić do fałszywie pozytywnych wyników. Alkohol, leki przeciwbólowe, antybiotyki, tabletki antykoncepcyjne, terapie hormonalne zawierające cytrynian klomifenu (np. Clomid, Serophen) lub środki przeciwbólowe nie powinny wpływać na wynik testu.

Test może wykazać wynik fałszywie pozytywny, jeżeli w ciągu ostatnich 8 tygodni wystąpiło poronienie, przerwanie ciąży lub poród. Test prawdopodobnie wykryje hCG, które nadal obecne jest w Twoim ciele.

4. Jak należy interpretować test jeżeli kolor i intensywność linii są różne?

Kolor i intensywność linii nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku testu. Linie powinny być jednorodne i wyraźnie widoczne. Test powinien być uznany za pozytywny, bez względu na intensywność zabarwienia linii testowej (T).

5. Co oznacza linia w obszarze kontrolnym (C)?

Pojawiająca się w obszarze kontrolnym linia, oznacza prawidłowy przebieg badania oraz poprawne wykonanie testu.

6. Czy wynik testu odczytany po upływie 10 min jest wiarygodny?

NIE
Wynik testu powinien być odczytany po upływie 5 minut od dodania diluentu. Wynik odczytany po upływie 10 minut jest nieważny.

7. Co należy zrobić, gdy wynik testu jest pozytywny?

Jeżeli wynik jest pozytywny – należy skonsultować się z lekarzem ogólnym i / lub ginekologiem, aby omówić ciążę i kolejne kroki. Wczesna opieka prenatalna jest ważna dla bezpiecznego przebiegu ciąży.

8. Co należy zrobić, gdy wynik testu jest negatywny?

Jeżeli wynik testu jest negatywny, najprawdopodobniej Twoja krew nie zawiera hCG lub zawiera go w zbyt małej ilości (test wykrywa stężenie hCG na poziomie: 25IU/L) i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Być może jednak źle obliczyłaś datę miesiączki, szczególnie jeśli jest ona nieregularna. Jeśli krwawienie nie rozpocznie się w ciągu tygodnia – powtórz test. Jeśli nadal otrzymujesz wynik negatywny, a miesiączka się nie rozpoczęła, należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub ginekologiem. Opóźnienie miesiączki może być spowodowane również innymi przyczynami.

9. Jaka jest dokładność testu BABYCHECK-1 WB®

Test BABYCHECK-1® WB jest dokładny. Raporty oceny pokazują ogólną zgodność wyższą niż 98% [95,2 – 99,5%**] z metodami referencyjnymi. Pomimo wiarygodności testu istnieje możliwość uzyskania wyników fałszywie dodatnich lub fałszywie ujemnych.

ZBADAJ SIĘ!

wybierz: BABYCHECK-1 WB®

BABYCHECK-1 WB®

BAZA WIEDZY

test ciążowy strumieniowy