730 332 383

Domowy test nasienia badający jakość plemników już w Polsce!

Z przyjemnością informujemy, że marka LabHome wprowadziła na polski rynek pierwszy na świecie domowy test nasienia, który bada tzw. „ruchliwość plemników” (najważniejszy parametr męskiej płodności).

Test na płodność dla mężczyzn SwimCount® to test w kierunku diagnostyki jakości nasienia i tym samym określenia płodności mężczyzny. Badanie można wykonać komfortowo w domowym zaciszu. Wynik na poziomie laboratoryjnym otrzymamy już po 30 minutach.

Test został opracowany w Danii jako efekt ponad 10 lat badań przez grupę naukowców zajmujących się diagnozowaniem męskiej niepłodności. Celem była ambitna i innowacyjna wizja – stworzenie pierwszego na świecie, domowego testu, który umożliwi uzyskanie wiarygodnej informacji o męskiej płodności.

Test SwimCount jest niezawodnym i wiarygodnym urządzeniem, dzięki któremu możesz sprawdzić jakość swojego nasienia w ciągu 30 minut. A to wszystko w dyskretnym zaciszu Twojego domu! Wykonanie badania jest niezwykle proste, pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz zwiększa komfort mężczyzny.

urządzenie do testowania nasienia

Na czym polega innowacyjność testu?

Test SwimCount to jedyny domowy test nasienia na świecie, który mierzy ilość plemników zdolnych do prawidłowego poruszania się / prawidłowego pływania. Jako jedyny jest domowy jest stosowany również przez kliniki in vitro.

Ruchliwość plemników / prawidłowy ruch progresywny to najważniejszy parametr, który determinuje dotarcie plemnika do komórki jajowej i tym samym jej zapłodnienie.

SwimCount jest pierwszym badaniem nasienia w warunkach domowych, które daje wynik półilościowy posiadający 3 przedziały – zgodnie z wytycznymi WHO.

test nasienia wynik badania

Test posiada wszelkie możliwe certyfikaty jakości – CE0086 oraz ISO 9001:13485.
Dokładność testu wynosi 100% w stosunku do referencyjnej metody CASA.

Jak działa test SwimCount? Jak wykonać test jakości nasienia?

Problem męskiej niepłodności…

Jeden na pięciu mężczyzn posiada nieprawidłową jakość nasienia, która jest kluczowym parametrem określającym płodność mężczyzny.

Wśród wszystkich par starających się o dziecko niepłodność męska stanowi od 30 do 60% przypadków.

1,5 mln par w Polsce boryka się z problemem niepłodności. Słaba jakość (ruchliwość plemników) jest bardzo częstym problemem uniemożliwiającym poczęcie dziecka.

ZOBACZ TEŻ: niepłodność u mężczyzn to rosnący problem

Wyniki badań pokazują, że 93% mężczyzn nigdy nie wykonywało żadnych badań w kierunku płodności.

Badanie spermy na jakość nasienia (ruchliwość plemników) było do tej pory możliwe do wykonania jedynie w laboratoriach medycznych, co wiązało się ze stresem oraz zawstydzeniem ze strony większości mężczyzn.

Domowy test nasienia SwimCount® to rewolucja we wstępnej diagnostyce płodności mężczyzn. Test jako jedyny jest stosowany przez Kliniki In Vitro, a jego wiarygodność wynosi 100%.

Mamy wielką nadzieję, że test na płodność SwimCount® pomoże wielu młodym parom starającym się o poczęcie dziecka.

test jakości nasienia