730 332 383

EVIDENCE-10 pytania i odpowiedzi

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jak działa test ciążowy Evidence-10?

Test ciążowy Evidence-10 służy do wykrywania hormonu hCG w moczu. Hormon hCG (Gonadotropina kosmówkowa) jest produkowany przez organizm kobiety tuż po zapłodnieniu.

2. Czy ważna jest pora dnia w której wykonamy test?

Test ciążowy Evidence-10 można wykonać o dowolnej porze dnia. Jednak w przypadku bardzo wczesnej ciąży (8 do 10 dni po zapłodnieniu), zaleca się wykonanie testu z pierwszego porannego moczu.

3. Kiedy powinnam wykonać test?

Test można wykonać już pierwszego dnia spodziewanej miesiączki.

4. Czy ilość wypijanych płynów ma wpływ na wynik testu?

Nadmierne spożycie płynów może rozcieńczyć mocz i utrudnić wykrywanie hormonu hCG. Dlatego przed wykonaniem testu należy przyjmować płyny w normalnej ilości.

5. Co zrobić, jeżeli wydaje mi się, że wynik testu jest niewłaściwy?

Jeżeli nie pojawia się pasmo w obszarze kontrolnym, badanie należy powtórzyć po 2-3 dniach za pomocą nowego testu Evidence-10. Jeżeli wszystkie wskazówki użytkowania testu są skrupulatnie przestrzegane, wynik badania jest wiarygodny. Niektóre leki zawierające hCG lub leki, które są stosowane w połączeniu z hCG (np Pregnyl, Porfasi, Pergonal) oraz rzadko występujące schorzenia mogą spowodować fałszywy wynik dodatni. Alkohol, analgetyki, antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne, terapia hormonalna zawierająca cytrynian klomifenu (Clomid, Serophen) lub leki przeciwbólowe nie powinny wpływać na wynik testu. Badanie może wykazać fałszywy wynik pozytywny, na skutek utrzymującego się w organizmie kobiety do 8 tygodni hormonu hCG po przebytym poronieniu, aborcji lub u kobiet będących w połogu.

6. Pozostawiłam końcówkę chłonną w moczu przez czas dłuższy niż 10 sekund. Czy uzyskam poprawny wynik?

TAK
Dodatkowe kilka sekund nie będzie miało wpływu na wynik.

7. Pozostawiłam końcówkę chłonną w moczu przez czas krótszy niż 5 sekund. Czy uzyskam poprawny wynik?

NIE
Ponieważ objętość próbki może być niewystarczająca.

8. Co w przypadku, gdy linia w obszarze testowym jest ciemniejsza lub jaśniejsza niż linia w obszarze kontrolnym?

Odcień i intensywność prążka nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli różowa linia pojawi się w każdym z obszarów, wynik testu uznajemy za pozytywny.

9. Co powinnam zrobić, jeżeli wynik testu jest pozytywny?

Jeżeli wynik testu jest pozytywny, zaleca się konsultacje z lekarzem. Wczesna opieka prenatalna jest ważnym elementem zapewniającym prawidłowy rozwój i zdrowie Twojego dziecka.

10. Co powinnam zrobić, jeżeli wynik testu jest negatywny?

Jeżeli wynik testu jest negatywny to prawdopodobnie w badanej próbce moczu znajdował się zbyt niski poziom hCG (test jest bardzo czuły, wykrywa już stężenie 10 mIU/mL hCG) i prawdopodobnie nie jesteś w ciąży. Jeżeli po 7 dniach od spodziewanego terminu miesiączki nadal nie pojawiło się krwawienie, należy ponownie wykonać test Evidence-10. Jeżeli wynik testu jest negatywny i koreluje to z brakiem miesiączki, należy skonsultować się z lekarzem. Zaburzenie cyklu menstruacyjnego może być spowodowane innymi przyczynami.

11. Co w przypadku, gdy odczytałam wynik testu przed upływem 5 minut?

Jeżeli wynik testu zostanie odczytany przed upływem 5 minut, wynik badania może być niedokładny ze względu na zbyt krótki czas reakcji próbki moczu. Pojawienie się linii w obszarze kontrolnym oznacza, że test jest gotowy do odczytu i można zinterpretować wynik.
Nie należy jednak interpretować wyników po upływie 10 minut.

12. Jaka jest dokładność / wiarygodność testu ciążowego Evidence-10?

Raporty oceny pokazują ogólną zgodność w wysokości 99% w odniesieniu do metody referencyjnej.

ZBADAJ SIĘ!

wybierz: EVIDENCE-10

evidence 10

BAZA WIEDZY

test ciążowy strumieniowy