730 332 383

THYRO Check® pytania i odpowiedzi

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jak działa test THYRO-Check®?

Hormon tyreotropowy (TSH) reguluje aktywność gruczołu tarczowego, dlatego podwyższony poziom TSH we krwi przekraczający 5 µIU/mL wskazuje na niedoczynność tarczycy.

2. Kiedy należy wykonać test?

Test THYRO-Check® należy wykonać w przypadku występowania objawów niedoczynności tarczycy takich jak: uczucie zmęczenia i senność, przyrost masy ciała, suchość skóry i łamliwość włosów, depresja, uczucie zimna, zaparcia, a także zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Test THYRO-Check® może być wykonany o każdej porze dnia. Test nie powinien być wykonywany przez pacjentów objętych hormonalną terapią chorób tarczycy.

3. Czy wynik testu może być nieprawidłowy?

Jeżeli wszystkie wskazówki użytkowania testu są skrupulatnie przestrzegane, wynik badania jest wiarygodny. Nieprawidłowy wynik, może być rezultatem użycia testu, który uległ zawilgoceniu bądź użycia do badania nieprawidłowej objętości krwi. Dołączona do zestawu pipeta pozwala na precyzyjne pobranie i dozowanie wymaganej objętości krwi.

4. Jak należy interpretować test jeżeli, kolor i intensywność linii są różne?

Kolor i intensywność linii nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku testu. Linie powinny być jednorodne i wyraźnie widoczne. Test powinien być uznany za pozytywny, bez względu na intensywność zabarwienia linii testowej (T).

5. Co oznacza linia w obszarze kontrolnym (C)?

Pojawiająca się w obszarze kontrolnym linia, oznacza prawidłowy przebieg badania oraz poprawne wykonanie testu.

6. Czy wynik testu odczytany po upływie 15 min jest wiarygodny?

NIE
Wynik testu powinien być odczytany po upływie 10 minut od dodania diluentu. Wynik odczytany po upływie 15 minut jest nieważny.

7. Co należy zrobić, gdy wynik testu jest pozytywny?

Jeżeli wynik testu jest pozytywny oznacza to, że poziom TSH we krwi jest wyższy niż norma (5μIU/mL).
W tym wypadku zaleca się konsultacje z lekarzem, który podejmie decyzję co do dalszej diagnostyki i leczenia.

8. Co należy zrobić, gdy wynik testu jest negatywny?

Jeżeli wynik testu jest negatywny, oznacza to, że poziom TSH we krwi jest niższy niż 5μIU/mL. Jeżeli objawy utrzymują się, zaleca się konsultacje z lekarzem.

9. Jaka jest dokładność testu THYRO Check?

Test THYRO-Check® jest bardzo dokładny, co potwierdza fakt, że jest stosowany od ponad 10 lat przez specjalistów (szpitale, laboratoria).
Raporty oceny pokazują ogólną zgodność w wysokości 95,5% w odniesieniu do metody referencyjnej.

ZBADAJ SIĘ!

wybierz: THYRO-Check®

thyro check

BAZA WIEDZY

test TSH