730 332 383

Syfilis powraca…zamiast zgadywać – zbadaj się, wystarczy 10 minut!

syfilis powracaWśród chorób wenerycznych to właśnie kiła wiedzie niechlubny prym. Zapomniana choroba – po cichu znów stała się jedną z głównych infekcji przenoszonych drogą płciową. Objawy kiły są często niewidoczne, ponieważ choroba może mieć wieloletni okres utajony.

Jeszcze 30 lat temu, za “komuny” – badanie na kiłę było obowiązkowe. Wszystkie dorosłe osoby przechodzące badania lekarskie do pracy – zobowiązane były wykonać badania na choroby weneryczne. Co więcej, w szkołach czy przychodniach wisiały plakaty edukacyjne, mające na celu uświadamianie społeczeństwa o ciężkich powikłaniach nieleczonej kiły. Efektem takich działań było zredukowanie liczby chorych i zniknięcie choroby ze świadomości społecznej na wiele lat…

Niestety, głównie ze względów ekonomicznych wycofano obowiązkowe badania na syfilis. To dało czas ukrytej chorobie na atak ze zdwojoną siłą. Dziś świadomość młodzieży na temat zagrożeń oraz infekcji przenoszonych przez kontakty seksualne jest znikoma.

Rośnie zachorowalności na kiłę nabytą, a także kiłę wrodzoną. Ministerstwo zdrowia nie pomaga…

Odnosząc się do informacji o wstrzymaniu importu głównego leku stosowanego w leczeniu kiły (penicylina benzatynowa) – prof. Joanna Maj (krajowy konsultant w dziedzinie dermatologii i wenerologii) podkreśliła, jak duża jest skala problemu. Mimo tego, że od 4 lat Ministerstwo Zdrowia dostaje sygnały od lekarzy, że objawy kiły rozpoznaje się nawet u noworodków – nie ma kroków w kierunku poprawy sytuacji.

Syfilis to stres, wstyd, skrępowanie – czy tak musi być? Zdecydowanie nie!

Dziś nadal wykonywanie badań na choroby weneryczne kojarzy się ze swego rodzaju skrępowaniem. Wpływa to niekorzystnie na możliwość zadbania o własny komfort i zdrowie. Wiele osób, nawet podejrzewających kiłę, unika wykonywania badań ze wstydu.

Ostatnimi czasy zmieniły się zwyczaje seksualne – większa swoboda oraz częstsza zmiana partnerów powinna iść w parze z samokontrolą zdrowia i regularnym wykonywaniem badań. Wiele osób unika wizyty u lekarza czy w laboratorium w obawie przez krępującymi pytaniami.

Mało osób wie, że test na kiłę można już nabyć w aptece i wykonać samodzielnie w domu! 

Testy mają bardzo dużą czułość i cechują się wysoką wiarygodnością. Niejednokrotnie większą niż najprostsze badania laboratoryjne (USR czy VDRL). Nie dość, że test wykonuje się szybko (z krwi pobranej z nakłucia palca) to można wykonać go całkowicie anonimowo i dyskretnie. W ten sposób można upewnić się, że w organizmie nie ma świeżej ani przewlekłej kiły.

Test SYPH-Check-1® jest dostępny w renomowanych aptekach bez recepty. Skorzystaj z fachowej wiedzy farmaceutów i zapytaj o produkt lub zamów online

test na kiłę

Wiarygodność badania – 98%

Sprawdź wykaz aptek oferujących domowy test na choroby weneryczne (diagnostyka kiły)

WYKAZ APTEK

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *