Rozpoznanie ciąży

Rozpoznanie ciąży

| hCG – Ultraczuły wskaźnik ciąży

Ludzka gonadotropina kosmówkowa (hCG) jest hormonem produkowanym głównie w ciąży, gdzie jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój płodu. Fizjologicznie hormon ten kontroluje rozwój ciąży poprzez wpływ na szereg procesów, w tym na implantację zarodka, unaczynienie i rozwój błon płodowych.

Wydzielanie hormonu hCG obserwuje się już w bardzo wczesnej fazie rozwoju zarodka – od około siódmego dnia od zapłodnienia. W pierwszym trymestrze ciąży stężenie hCG ulega podwojeniu średnio co 48-72 godziny. Zaburzenia wydzielania hormonu prowadzą do szeregu powikłań i świadczą o nieprawidłowościach w przebiegu ciąży.

Najwyższy poziom hCG obserwuje się około 11-13 tygodnia ciąży. W kolejnych tygodniach następuje spadek produkcji hormonu, jednak stosunkowo wysoki poziom utrzymuje się do końca ciąży.

Obecność hCG w moczu jest wykorzystywana do wykrywania ciąży, ponieważ hormon stanowi biochemiczny sygnał obecności zarodka.

| Kiedy wykonać test?

wykrywanie ciążyPierwsze objawy ciąży można przegapić. W tej materii nie ma reguły, każda kobieta reaguje indywidualnie, jednak zatrzymanie miesiączki to pierwszy czytelny sygnał sugerujący ciążę.

Innymi symptomami, które mogą pojawić się we wczesnych etapach ciąży i sugerować obecność płodu są mi.in.: poranne nudności, wymioty, wahania nastroju, nadmierne zmęczenie, wzmożona senność, niechęć do spożywania określonych pokarmów, drażliwość piersi, oraz częste oddawanie moczu.

Badanie można wykonać o dowolnej porze dnia. Jednak w przypadku bardzo wczesnej ciąży (od 8 do 10 dni po zapłodnieniu lub przed terminem spodziewanej miesiączki), zaleca się wykonanie testu z pierwszego porannego moczu.

| TEST CIĄŻOWY – Co wykrywamy w moczu?

Kiedy kobieta zachodzi w ciąże jej organizm zaczyna produkować hormon – Gonadotropinę kosmówkową (hCG), która pojawia się tuż po zapłodnieniu. Stwierdzenie obecności hCG w moczu kobiety oznacza, że najprawdopodobniej spodziewa się dziecka.

Test ciążowy EVIDENCE-10 jest szybkim testem diagnostycznym do jakościowego oznaczania hormonu hCG w moczu.

Test jest ultraczuły – pozwala w ciągu 5 minut, wykryć w moczu hCG na poziomie 10 mlU/mL!

| Zastanawiasz się, czy jesteś w ciąży? wykonaj test samodzielnie w swoim domu

Możliwość wykonania testu diagnostycznego w warunkach domowych stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnego sposobu wykonywania badań w laboratorium zapewniając natychmiastowa dostępność i krótki czas w jakim uzyskujemy wiarygodny wynik badania.

Ciąża należy do najbardziej dynamicznych stanów, znacząco zmieniających fizjologię kobiety, począwszy od procesów hormonalnych, poprzez immunologiczne, na procesach krzepnięcia kończąc. Dlatego wczesne wykrycie ciąży jest zjawiskiem bardzo pożądanym.

Jeżeli wynik testu jest pozytywny, zaleca się konsultacje z lekarzem.

Wczesna opieka prenatalna jest ważnym elementem zapewniającym prawidłowy rozwój i zdrowie Twojego dziecka!

ZBADAJ SIĘ!

wybierz: EVIDENCE-10

Test ciążowy strumieniowy

[yasr_visitor_votes size=”small”]

Chcesz wiedzieć więcej?

Ultraczuły test ciążowy – fakt czy handlowa prowokacją? Sprawdź jak rozpoznać czułość testu