730 332 383

Bezpieczeństwo i komfort

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Czy testy są bezpieczne?

TAK
Wszystkie testy LabHome są oparte o metody mało inwazyjne oraz wykonywane z łatwo dostępnych materiałów klinicznych takich jak: kał, mocz, krew włośniczkowa z nakłucia opuszka palca lub nasienie.

Przestrzeganie zaleceń i środków ostrożności zawartych w instrukcji użytkowania oraz stosowanie komponentów testów zgodnie z ich przeznaczeniem, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas ich wykonywania.

Dodatkowo bezpieczeństwo stosowania zapewnia fakt, że wszystkie komponenty testów służące do pobrania materiału są materiałami jednorazowego użytku. Nakłuwacz używany do pobrania próbki krwi zawiera symbol STERILLE R – oznacza to, że został poddany sterylizacji radiacyjnej – jeden z najwyższych stopni sterylizacji.

2. Czy nakłuwacze zapewniają bezpieczeństwo i pełną kontrole nakłucia?

TAK
Nakłuwacz dołączony do testów wykonywanych z krwi jest prosty w obsłudze i w pełni bezpieczny.

Konstrukcja nakłuwacza oparta jest o automatyczny mechanizm aktywujący, co eliminuje konieczność użycia własnej siły nacisku i minimalizuje odczuwanie bólu.

Nakłuwacz posiada precyzyjny lancet, dzięki któremu uzyskana głębokość nakłucia jest optymalna i zapewnia szybkie oraz bezpieczne pozyskanie krwi tuż po nakłuciu. Lancet nakłuwacza pozostaje w obudowie przed i po aktywacji zapobiegając tym samym przypadkowym zranieniom.

3. Czy do testów wykonywanych z krwi potrzebuję dodatkowych materiałów?

NIE
Wszelkie niezbędne do wykonania badania komponenty są zawarte w zestawie: sterylny nakłuwacz (lancet), jednorazowa pipetka do pobrania próbki krwi. Dodatkowo płytka testowa i diluent.

UWAGA:
Opakowanie testu nie zawiera wacika i środka do dezynfekcji!

Do testów zamawianych Online dołączamy jednorazowy wacik ze środkiem dezynfekującym alkoCLEAN, który znajduje się w zabezpieczonej paczce.

4. Czy do testów wykonywanych z moczu potrzebuję dodatkowych materiałów, takich jak: jednorazowe pojemniki do pobrania próbki moczu?

NIE
Oferowane przez nas testy wykonywane z moczu są testami strumieniowymi. Wykonanie testu polega na zanurzeniu chłonnej końcówki testu bezpośrednio w strumieniu moczu na 5-10 sekund. Wykonanie tych testów zwiększa komfort oraz optymalizuje koszt zakupu pojemnika na mocz. 

test strumieniowy wykonanie

5. Czy do testów z kału potrzebuję dodatkowych materiałów, takich jak: jednorazowe pojemniki do pobrania próbki kału?

NIE
Oferowane przez nas testy wykonywane z kału posiadają w zestawie specjalne podkładki na sedes, na które oddana zostaje próbka kału.

jak wykonać test z kału

Następnie kał pobierany jest za pomocą specjalnej strzykawkę z zakręcanym korkiem.

jak pobrać próbkę kału