Bezpieczeństwo i komfort

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Czy testy są bezpieczne?

Tak, wszystkie badania wykonywane są metodami  mało inwazyjnymi z łatwo dostępnych materiałów klinicznych takich jak: kał, mocz, krew włośniczkowa z nakłucia opuszka palca.

Przestrzeganie zaleceń i środków ostrożności zawartych w instrukcji użytkowania oraz stosowanie komponentów testu zgodnie z ich przeznaczeniem, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania testu.

Dodatkowo bezpieczeństwo stosowania zapewnia fakt, że wszystkie komponenty testu służące do pobrania materiału są materiałami jednorazowego użytku. Nakłuwacz używany do pobrania próbki krwi zawiera symbol STERILLE R – oznacza to, że został poddany sterylizacji radiacyjnej – jeden z najwyższych stopni sterylizacji.

 

2. Czy nakłuwacze zapewniają bezpieczeństwo i pełną kontrole nakłucia?

Tak, nakłuwacz dołączony do testów wykonywanych z krwi jest prosty w obsłudze i w pełni bezpieczny.

Konstrukcja nakłuwacza oparta jest o automatyczny mechanizm aktywujący, co eliminuje konieczność użycia własnej siły nacisku i minimalizuje odczucie bólu.

Nakłuwacz posiada precyzyjny lancet, dzięki któremu uzyskana głębokość nakłucia jest optymalna i zapewnia szybkie i bezpieczne pozyskanie krwi po nakłuciu. Lancet nakłuwacza pozostaje w obudowie przed i po aktywacji, zapobiegając tym samym przypadkowym zranieniom.

 

3. Czy do testów wykonywanych z krwi potrzebuję dodatkowych materiałów?

Nie, wszelkie niezbędne do wykonania badania są zawarte w zestawie: sterylny nakłuwacz (lancet), jednorazowa pipetka do pobrania próbki krwi. Dodatkowo płytka testowa i diluent.

UWAGA:
Opakowanie testu nie zawiera wacika i środka do dezynfekcji!

Do testów zamawianych przez nasz sklep dołączamy jednorazowy wacik ze środkiem dezynfekującym alkoCLEAN, który znajduje się w zabezpieczonej kopercie z przesyłką.

 

4. Czy do testów wykonywanych z moczu potrzebuję dodatkowych materiałów, takich jak: jednorazowe pojemniki do pobrania próbki moczu?

Nie, oferowane przez nas testy wykonywane z moczu są testami strumieniowymi. Wykonanie testu polega na zanurzeniu chłonnej końcówki testu bezpośrednio w strumieniu moczu na 5-10 sekund. Wykonanie tych testów zwiększa komfort oraz optymalizuje koszt zakupu pojemnika do moczu. 

testy strumieniowe

5. Czy do testów z kału potrzebuję dodatkowych materiałów, takich jak: jednorazowe pojemniki do pobrania próbki kału?

Nie, oferowane przez nas testy wykonywane z kału posiadają w zestawie specjalne podkładki na sedes, na które oddana zostaje próbka kału.

podkładka do pobrania próbki kału2

Następnie kał pobierany jest za pomocą specjalnej strzykawkę z zakręcanym korkiem.