730 332 383

L-Check-1 Midstream pytania i odpowiedzi

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jak działa strumieniowy test owulacyjny?

U większości kobiet średni cykl miesiączkowy trwa 28 dni. Wydzielanie FSH (hormonu folikulotropowego) powoduje dojrzewanie pęcherzyków jajnikowych, natomiast wydzielanie LH (hormonu luteinizującego) wywołuje owulację. Mniej więcej w połowie cyklu miesiączkowego w organizmie kobiety dochodzi do nagłego wzrostu poziomu hormonu luteinizującego (tzw. „pik LH”) –wzrost stężenia LH pojawia się od 12 do 18 godzin przed owulacją.

O owulacji (jajeczkowaniu) mówimy wtedy, gdy następuje uwolnienie dojrzałej komórki jajowej z pęcherzyka Graafa znajdującego się w jajniku.  Komórka jajowa może być zapłodniona w ciągu 12 do 24 godzin po owulacji, dlatego okres ten jest uważany za najbardziej korzystny dla poczęcia dziecka. Testy są oparte o koncepcje wskazującą na największe prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji w czasie 24 do 40 godzin po wystąpieniu „piku LH”. Test strumieniowy L-Check-1 Midstream służy do oznaczania szczytowego stężenia LH w moczu.

2. Nie wiem jaka jest długość mojego cyklu miesiączkowego. Jak mogę wyznaczyć dzień, w którym powinnam rozpocząć test?

Jeśli nie znasz długości swojego cyklu, zaleca się obliczenie czasu trwania cyklu miesiączkowego, który odpowiada liczbie dni pomiędzy pierwszym dniem miesiączki, a ostatnim dniem przed kolejną miesiączką i wykonanie testu w następnym pełnym cyklu.

Jeśli poszczególne długości cyklu wahają się więcej niż 3 dni, należy wziąć pod uwagę najkrótszy cykl z ostatnich 6 miesięcy i wykorzystać jego długość, aby określić dzień wykonania testu.

3. Jaki jest najlepszy moment, aby wykonać test?

Test można przeprowadzić w dowolnym momencie dnia. Niemniej jednak w popołudniowych próbkach moczu stwierdza się większe stężenie LH, co pozwala na uzyskanie lepszych wyników. Kolejne testy należy wykonywać powtarzalnie, każdego dnia o tej samej porze. Nie należy wykonywać testu z pierwszego porannego moczu.

4. Czy istnieje możliwość uzyskania nieprawidłowych wyników testu?

Jeżeli wszystkie wskazówki użytkowania testu są skrupulatnie przestrzegane, wynik badania jest wiarygodny.

Nieprawidłowy wynik, może być rezultatem użycia testu, który przed wykonaniem badania uległ zawilgoceniu. Ponadto, błędny wynik może otrzymać kobieta będąca w ciąży, pozostająca w okresie menopauzalnym bądź przyjmująca specjalistyczne leki zawierające hormony. W przypadku niespodziewanych lub sprzecznych wyników zaleca się konsultacje z lekarzem, ponieważ występowanie niektórych schorzeń i problemów zdrowotnych, może powodować błędną diagnozę.

5. Pozostawiłam końcówkę chłonną w moczu przez czas dłuższy niż 10 sekund. Czy uzyskam poprawny wynik?

TAK
Dodatkowe kilka sekund nie będzie miało wpływu na wynik.

6. Pozostawiłam końcówkę chłonną w moczu przez czas krótszy niż 5 sekund. Czy uzyskam poprawny wynik?

NIE
Ponieważ objętość próbki może być niewystarczająca.

7. Co powinnam zrobić, jeżeli wynik testu jest pozytywny?

Jeśli wynik testu jest pozytywny został wykryty pik LH, co oznacza, że owulacja nastąpi w ciągu najbliższych 40 godzin. Stosunek seksualny w tym przedziale czasu pozwoli na zoptymalizowanie szans na poczęcie dziecka.

8. Co powinnam zrobić, jeżeli wynik testu jest negatywny?

Jeżeli wynik jest ujemny, nie został wykryty pik LH, co oznacza, że owulacja nie pojawi się w ciągu najbliższych 40 godzin. Kolejne badanie powinno zostać przeprowadzone następnego dnia.

9. Czy test może być stosowany jako metoda antykoncepcji?

NIE
Test nie jest przeznaczony do tego celu i nie powinien być wykorzystywany jako metoda antykoncepcji.

10. Czy odstawienie antykoncepcji hormonalnej (pigułki) ma wpływ na wynik testu?

Jeżeli korzystałaś z antykoncepcji hormonalnej i niedawno przerwałaś terapię, możliwe jest że najbliższe cykle miesiączkowe mogą być nieregularne, co może mieć istotny wpływ na wynik testu. Przed użyciem testu strumieniowego L-Check-1 Midstream zaleca się odczekanie dwóch kolejnych cykli.

11. Stosowałam test owulacyjny L-Check-1 Midstream przez siedem miesięcy, mimo to nadal nie jestem w ciąży. Czy mogę mieć pewność, że w przyszłości zajdę w ciąże?

Test strumieniowy L-Check-1 Midstream przeznaczony jest do określenia najbardziej płodnych dni cyklu. Istnieje szereg czynników, które uniemożliwiają zajście w ciążę, nawet gdy współżyjesz podczas najbardziej płodnych dni. Jeśli po kilku miesiącach starań nie zajdziesz w ciążę powinnaś skonsultować się z lekarzem specjalistą.

12. Właśnie przeprowadziłam test uzyskując wynik dodatni po raz pierwszy. Kiedy przypada najlepszy czas, aby zajść w ciążę?

W celu optymalizacji możliwości zajścia w ciążę, zaleca się aby stosunek płciowy przypadał na dzień owulacji i / lub następnego dnia.

13. Którego dnia powinnam zaprzestać przeprowadzania testu?

Test jest wykonywany do momentu uzyskania wyniku pozytywnego. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego, można zakończyć wykonywanie badania. Niewykorzystane testy mogą być przechowywane i w razie potrzeby wykorzystane w kolejnym cyklu.

14. Czy powinnam wykorzystać wszystkie testy?

NIE
Można zaprzestać wykonywania testów po pierwszym wykryciu piku LH. Niewykorzystane testy mogą być przechowywane i w razie potrzeby wykorzystane w kolejnym cyklu.

15. Jaka jest dokładność strumieniowego testu L-Check-1 Midstream?

Test strumieniowy L-Check-1 Midstream jest bardzo dokładny, co potwierdza fakt, że jest stosowany od ponad 10 lat przez specjalistów. Raporty oceny pokazują ogólną zgodność w wysokości 100% w odniesieniu do metody referencyjnej.

ZBADAJ SIĘ!

wybierz: L-Check-1 Midstream

L-Check-1 Midstream

BAZA WIEDZY

test owulacyjny