SwimCount dostał zielone światło od IVIRMA Global

Domowe testy diagnostyczne | LabHome

IVIRMA Global
Skuteczność testu SwimCount – jako jedynego na świecie domowego testu nasienia, którzy mierzy tzw. ruchliwość plemników – została potwierdzona w niezależnych badaniach klinicznych przez największą grupę klinik leczenia niepłodności – IVIRMA Global.

Badania zostały przeprowadzone m.in. przez specjalistów IVIRMA Global – największej na świecie grupy wspomagania rozrodu (ponad 70 klinik) i zostały zaprezentowane w San Antonio na kongresie American Society For Reproductive Medicine (ASRM).

Jednostki biorące udział w badaniach klinicznych to:

  • Institito Valenciano de Infertilidad, IVF Laboratory, Valencia, Spain
  • Nordic Cryobank, Andrology Laboratory, Copenhagen, Denmark
  • Acibadem Fulya Hospital, IVF Laboratory, Instanbul, Turkey
  • Ciconia Fertility Clinic, IVF Laboratory, Aarhus, Denmark

Tematem badania była walidacja kliniczna domowego testu do badania jakości nasienia SwimCount – porównanie ze złotym standardem tj. konwencjonalnym liczeniu plemników.

Założenia badania: Wykorzystanie zestawu testowego (SwimCount) jako przesiewowego, domowego testu jakości nasienia – do oceny męskiej płodności. Test działa na podstawie pomiaru zdolności plemników do pływania (prawidłowego poruszania się).

Jak przeprowadzano badania kliniczne? Do tego wieloośrodkowego badania klinicznego  wykorzystano 323 próbki nasienia. Próbki nasienia do badania pozyskano od mężczyzn szukających leczenia niepłodności lub od dawców nasienia. Wszystkie próbki nasienia analizowano za pomocą komory zliczającej Maklera (narzędzia do szybkiej analizy liczebności i ruchliwości plemników w manualnym badaniu nasienia przeprowadzanym w laboratorium) i porównano z odczytem wyniku domowego testu jakości nasienia.

Wyniki: Test SwimCount okazał się użytecznym i w pełni skutecznym narzędziem do oceny męskiej płodności.

Uzyskane wyniki testu były zgodne z wynikami uzyskanymi przy użyciu konwencjonalnej analizy plemników.

Około 23% próbek nasienia miało liczbę plemników o ruchu progresywnym poniżej progu 5 mililitrów/ml, które zgodnie z rekomendacjami WHO – uważa się za stężenie poniżej normy.

IVIRMA Global - SwimCount results

O teście SwimCount oraz o badaniach klinicznych opowiada Dr. Marcos Meseguer Escriva – jeden z największych autorytetów w dziedzinie diagnozowania i leczenia niepłodności na świecie.

[yasr_visitor_votes size=”small”]

Zamów online domowy test jakości nasienia SwimCount

test na płodność badanie nasienia

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *