730 332 383

Badanie nasienia w diagnostyce męskiej niepłodności – „LEK W POLSCE”

Jako współautor działu DIAGNOSTYKA wraz z Katedrą biofarmacji Wydziału Farmaceutycznego w Łodzi, napisaliśmy artykuł w magazynie LEK W POLSCE o badaniu nasienia w diagnostyce męskiej niepłodności.

W artykule można dowiedzieć się wielu istotnych kwestii na temat znaczenia domowych testów płodności dla mężczyzn, skuteczności oraz wiarygodności tego typu badań. Dodatkowo poświęcamy wiele miejsca zagadnieniu jakim jest tzw. „ruchliwość plemników” w kontekście badania spermy.

pobierz artykuł

badanie nasienia w diagnostyce męskiej niepłodności

SwimCount test – rewolucja w badaniu nasienia

Test na płodność SwimCount jest pierwszym na świecie domowym testem nasienia, który mierzy tzw. ruchliwość plemników (jakość nasienia) – najważniejszy parametr decydujący o męskiej płodności.

Tego typu badanie (do tej pory) było możliwe tylko w profesjonalnych laboratoriach medycznych.

Największa grupa klinik leczenia niepłodności IVIRMA Global zbadała skuteczność testu SwimCount. Uzyskane wyniki były zgodne z metodami dla profesjonalistów.

IVIRMA Global dała zielone światło dla testu SwimCount – więcej na ten temat

Test na ruchliwość plemników dostępny w aptece – korzyści:

1. Powszechna dostępność badania

O wiele łatwiej dostępnymi placówkami opieki zdrowotnej od przychodni, gabinetów lekarskich czy szpitali są apteki. Do apteki nie trzeba się rejestrować oraz umawiać na wizytę (czekając często tygodniami jak w przypadku niektórych wizyt lekarskich). Apteki charakteryzują się większą dostępnością oraz powszechnością, często pracują 24 godziny na dobę, są wszędzie. Pacjent może również liczyć na konsultację i fachową pomoc ze strony farmaceuty.

2. Komfort, brak skrępowania, dyskrecja

Test do diagnostyki płodności mężczyzn SwimCount® wykonuje się samodzielnie w domowym zaciszu, co znacznie zwiększa komfort pacjenta. Wszelkie niezbędne materiały do przeprowadzenia testu są zawarte w zestawie, do jego wykonania nie trzeba posiadać doświadczenia ani dodatkowego sprzętu. Wynik badania uzyskujemy w ciągu 30 min. Unikamy tym samym stresujących oraz krępujących sytuacji związanych z pobraniem oraz badaniem nasienia w laboratorium. Pacjent może cieszyć się 100% dyskrecją, optymalizuje swój czas i koszty.

3. Wiarygodny wynik

Transport materiału biologicznego jakim jest nasienie do laboratorium zawsze niesie ze sobą możliwość zdewaluowania jego wartości diagnostycznej. Istotną rolę odgrywa czas transportu. Badanie spermy powinno być wykonane do 30 minut od pobrania nasienia. Test SwimCount daje taką możliwość.

Co więcej – SwimCount test posiada 100% zgodność względem metody CASA (automatyczny system komputerowy analizujący obraz mikroskopowy nasienia).

Zapraszamy do zapoznania się naszym artykułem w magazynie LEK W POLSCE  (www.lekwpolsce.pl)

LEK W POLSCE - SwimCount test

ZOBACZ TEŻ: diagnostyka wczesnej boreliozy – LEK W POLSCE