Antybiotyk? 9 na 10 razy bierzesz go niepotrzebnie!

antybiotyk na grypę

W przypadku chorób takich jak przeziębienie czy grypa sięganie po antybiotyk nie pomoże i dodatkowo osłabi nasz organizm w walce z chorobą. Dlaczego?

Antybiotyki zwalczają jedynie bakterie! Zarówno antybiotyk na grypę, jak również antybiotyk na przeziębienie nie istnieją, ponieważ są to choroby wirusowe.

Problem tkwi w tym, że około 90% wszystkich infekcji, z którymi udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu to “wirusówki”. Sezon zimowy sprzyja infekcjom. Kichanie, kaszel, ból gardła czy katar to najczęściej objawy chorób wirusowych takich jak przeziębienie czy grypa, których antybiotyk nie zwalczy.

Nawet w 90% przypadków bierzesz antybiotyk niepotrzebnie!

Antybiotyki to silne leki, które nie pozostają obojętne dla naszego organizmu. Obniżają jego odporność, są szkodliwe dla wątroby i nerek oraz zabijają również te “pożyteczne” bakterie z naszego układu pokarmowego.

antybiotyk na przeziębienie

Antybiotyki powinny być stosowane rozsądnie, tylko wówczas gdy istnieje pewność, że chorobę wywołały bakterie. 

Jak to sprawdzić? Idź do apteki po test CRP-Screen®

test CRP

Dlaczego wprowadzono badanie CRP do aptek? Odpowiedź jest jedna – aby ułatwić dostęp do badania oraz umożliwić jego przeprowadzenie w czasie rzeczywistym, co powinno mieć miejsce przed wizytą u lekarza.

Test CRP-Screen® dostępny w aptekach to jedyny domowy test do badania CRP, który posiada 4 zakresy wyniku podobnie jak testy stosowane przez lekarzy. Wiarygodność badania wynosi 98%

Test możesz wykonać samodzielnie i w ciągu kilku minut sprawdzić na co wskazuje wynik testu. Znaczenie podwyższone CRP (powyżej 100)  sugeruje obecność bakterii oraz konieczność konsultacji z lekarzem. Natomiast niskie CRP (poniżej 8) dotyczy chorób wirusowych – wówczas antybiotyki nie pomogą!

Sprawdź przyczynę infekcji – wirus czy bakteria zanim zdecydujesz się na antybiotyk!

Zapytaj w aptece o test CRP-Screen – zadbaj o swoje zdrowie!

Test jest dostępny w renomowanych aptekach bez recepty. Skorzystaj z fachowej wiedzy farmaceutów i zapytaj o CRP-Screen®!

WYKAZ APTEK

“Nie łykaj więcej antybiotyków w ciemno”

Jeśli stosowałeś kiedykolwiek antybiotyk na grypę lub przeziębienie pamiętaj, aby tego nie robić ponieważ leczenie w tym wypadku nie przynosi żadnych efektów. Dodatkowo wyniszcza twój organizm oraz ma zły wpływ wątrobę i nerki.

Zapytaj o produkt w swojej aptece.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *