730 332 383

Nowe technologie do oceny nasienia w domu na łamach „Andrology”

„Nowe technologie do analizy nasienia w warunkach domowych” to artykuł naukowy, który ukazał się na łamach Andrology – opiniotwórczego i niezależnego czasopisma naukowego.

Jest to wspólna publikacja Europejskiej Akademii Andrologii (European Academy of Andrology) oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Andrologii (American Society of Andrology), które są stowarzyszeniami naukowców i klinicystów w dziedzinie andrologii. Są to organizacje non-profit, które mają na celu promowanie badań i podnoszenie świadomości społecznej na temat męskiego zdrowia reprodukcyjnego.

Badanie nasienia w domu – co wnoszą nowe technologie?

Obecnie mamy do czynienia z 70 milionami przypadków niepłodności na całym świecie, z których połowa jest spowodowana tzw. „czynnikiem męskim”

Analiza nasienia ma kluczowe znaczenie dla określenia potencjału męskiej płodności. Konwencjonalne metody badania nasienia obejmują manualne badanie mikroskopowe, które jest pracochłonne i może zająć nawet kilka dni. Ponadto, konwencjonalne metody muszą być przeprowadzane w laboratoriach – w związku z czym – wielu mężczyzn rezygnuje z badań z powodu stresu, strachu oraz skrępowania.

Rozwiązaniem tego problemu może być analiza spermy w domu, która umożliwia mężczyznom przetestowanie ich nasienia bez konieczności wizyty w klinice!

W artykule zostały przeanalizowane i zbadane aktualne technologie analizy nasienia w domu, które zostały porównane z tradycyjnymi metodami badania nasienia w laboratorium.

Ruchliwość plemników (Motile concentration) – w największym stopniu determinuje płodność mężczyzny

Autorzy wnikliwie przeanalizowali i poddali ocenie dostępne na rynku testy oraz aplikacje do analizy nasienia w warunkach domowych. Oczywiście nie zabrakło testu SwimCount, który reprezentuje nową jakość domowych badań nasienia.

Z pośród wszystkich dostępnych w Polsce domowych testów nasienia – test na płodność SwimCount to jedyny test, który potrafi zmierzyć stężenie ruchliwych plemników w nasieniu.

ZOBACZ TEŻ: test SwimCount dostał zielone światło od IVIRMA Global

Domowy test na płodność dla mężczyzn – jakie wnioski wyciągają autorzy artykułu?

  • analiza nasienia w domu jest cennym narzędziem do określania męskiego potencjału płodności, szczególnie w przypadku par walczących z niepłodnością
  • porównując wyniki różnych badań uznaje się, że najbardziej prognostycznym czynnikiem i parametrem oceniającym płodność jest stężenie ruchliwych plemników w nasieniu – dlatego też przy wyborze testu należy wziąć pod uwagę czy dany test ocenia parametr jakim jest „ruchliwość plemników”
  • mężczyźni niechętnie poddają się konwencjonalnemu badaniu nasienia w laboratorium ze względu na wysokie koszty, długi czas oczekiwania, niedogodności, stres lub piętno społeczne. W związku z tym mogą być bardziej skłonni do używania domowych zestawów do analizy nasienia
  • domowy test płodności dla mężczyzn pozwala szybko i łatwo ocenić potencjał płodności, przy zachowaniu komfortu i prywatności
  • chociaż obecnie dostępne testy domowe zapewniają tylko podstawowe wyniki, mogą dać użytkownikom podstawowe wyobrażenie o ich potencjale płodności i zmotywować ich do przeprowadzenia bardziej kompleksowych testów w klinice lub laboratorium
  • test płodności przeprowadzony w warunkach domowych ma istotne znaczenie, ponieważ zachęca niezdecydowanych mężczyzn do podjęcia pierwszego kroku w diagnostyce płodności

Wybierz SwimCount test i sprawdź czy Twoje plemniki potrafią pływać…

ZOBACZ TEŻ: dwa prestiżowe wyróżnienia dla testu SwimCount

SwimCount test